Baza noclegowa w Lesku i okolicach

Posted on 10 kwietnia 2017

Z malowniczego Pojezierza Kujawskiego {info: Ciekawe zabytki i wydarzenia w miejscowości Kowal} przenosimy się w nie mniej piękne Bieszczady. Większość osób, które chcą poznać piękno bieszczadzkiej krainy, jako bazę wypadową wybiera niewielkie wioski, znajdujące się w górach. Jest to dobre założenie pod warunkiem, że posiada się własny samochód, albo że chce się zobaczyć jedynie część tego, co Bieszczady mają do zaoferowania. Każdy, kto chciałby zobaczyć jak najwięcej, a nie posiada własnego środka transportu, powinien na urlop zatrzymać się w Lesku.

Lesko jest to niewielkie, ale bardzo urokliwe miasteczko położone niedaleko Sanoka, w którym znajduje się interesujący zbiór dzieł sztuki i eksponatów {info: Muzeum Historyczne}. Dobre skomunikowanie z resztą kraju sprawia, że można tu bez trudu dojechać z największych ośrodków miejskich. Komunikacja w Bieszczadach co prawda z roku na rok się coraz bardziej poprawia, jednak wciąż jest daleka od ideału. Najprościej jest się przemieszczać między małymi wioskami w trakcie wakacji letnich – funkcjonuje wówczas najwięcej połączeń autobusowych, a ze względu na duży ruch turystyczny nie trudno jest również złapać stopa. Poza wakacjami komunikacja podmiejska jest okrojona do minimum – kursują autobusy w godzinach dojazdu i powrotu mieszkańców z pracy i szkoły. Dlatego najlepszym rozwiązaniem poza sezonem turystycznym jest nocleg w Lesku – stąd kursuje zdecydowana większość autobusów.

Lesko ma jeszcze jeden ważny aspekt przemawiający na jego korzyść – działa tu doskonale zorganizowana baza noclegowa {info: lista Meteora}, która jest czynna przez cały rok. Niektóre obiekty noclegowe znajdujące się w górskim paśmie Bieszczad czy też nad Jeziorem Solińskim otwarte są jedynie sezonowo, najczęściej od początku maja do końca września. Pensjonaty i kwatery prywatne znajdujące się w Lesku działają przez cały rok, dzięki czemu stanowią bazę noclegową dla amatorów szaleństwa na białym puchu.

Wszystkie osoby, które chcą przyjechać do Leska na urlop wypoczynkowy, powinny kilka tygodni wcześniej zarezerwować kwaterę. Takie wyprzedzenie daje możliwość dokładnego zapoznania się z ofertami wypoczynku oraz negocjację cen. Przy wcześniejszej rezerwacji i minimum tygodniowym pobycie można zaoszczędzić nawet do trzydziestu procent wartości noclegu. Ze względu na swoje położenie, klimat oraz gościnność Lesko jest dogodnym miejscem na spędzenie zarówno letniego, jak i zimowego urlopu wypoczynkowego.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>