Ciekawy ośrodek wypoczynkowy w Skorzęcinie

Posted on 15 lutego 2017

Wśród wielbicieli wakacji nad wodą, przede wszystkim stawiających wysoko dobre zaopatrzenie i infrastrukturę oraz dostępność rozmaitych atrakcji, Skorzęcin jest najpopularniejszym miejscem w Wielkopolsce. Nie ma drugiego takiego ośrodka wczasowego. Na pięćdziesięciu hektarach pomiędzy dwoma jeziorami, w otoczeniu lasów, rozciąga się baza noclegowa [więcej w bazie Meteora], obiekty turystyczne, bary i restauracje, wypożyczalnie sprzętu sportowego.

Atutem Skorzęcina jest rozległa plaża z płytkim, łagodnym zejściem do wody i szerokim molo, ale i wokół niej znajdziemy wiele atrakcji. Miejsce to chętnie wybierane jest na wypoczynek z rodziną, przyjaciółmi, a nawet wyjazdy integracyjne i zloty, wieczory panieńskie i kawalerskie. Często bywa też po prostu łatwo dostępnym w niedużej odległości ośrodkiem, gdzie można spędzić cały urlop, a nie tylko korzystać z kilkugodzinnych wypadów na plażę. Główne kąpielisko znajduje się nad jeziorem Niedzięgiel, większym z dwóch akwenów. Przy nim znajduje się rozbudowana infrastruktura, boisko do piłki plażowej, plac zabaw, a przy alejkach ośrodka wypoczynkowego znajdują się liczne restauracje, sklepiki i stragany, dyskoteki, gdzie można wyszaleć się do białego rana – to dla wielu osób powód do przyjazdu właśnie tutaj na wakacje.Znajdziemy jednak i spokojniejsze miejsca, rozrzucone po lesie domki i kempingi pozwolą wypocząć w bardziej zacisznej atmosferze.

Na tych, których nie zadowala pluskanie się w jeziorze czy kąpiele słoneczne, czeka kilka wypożyczalni sprzętu wodnego. Do dyspozycji są łodzie, żaglówki, rowery wodne i kajaki. Można pływać na „bananie” czy skorzystać z rejsu stateczkiem dokoła jeziora. Jeżeli jednak interesuje nas bardziej aktywny wypoczynek, to możemy spróbować surfingu czy wakeboardingu – sportu podobnego do nart wodnych, gdzie pływa się na jednej desce, podobnej do snowboardu i deski surfingowej. Wyciąg wakeboardowy działa od kwietnia do października, mamy więc dużo czasu na doskonalenie swoich umiejętności.

W Skorzęcinie dostępne są również wypożyczalnie rowerów, możemy wybrać się więc, nawet nie mając własnego jednośladu, zarówno na przejazd rekreacyjną, widokową trasą, jak i na trudniejszy szlak, wiodący przez pofałdowane tereny leśnych ścieżek. Także wyprawy kajakowe obejmujące połączone jeziora to ciekawy sposób na spędzenie czasu. Mnogość atrakcji i rozrywek, baza gastronomiczna, noclegi – Skorzęcin to niepowtarzalne miejsce dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek, ale i wygody.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>