Dlaczego warto spędzić urlop w Dziwnowie?

Posted on 18 sierpnia 2016

Urlop nad morzem jest świetnym pomysłem właściwie dla każdego, kto chce po wielu miesiącach pracy odpocząć i choć na kilka dni zapomnieć o codziennych obowiązkach. Wydaje się zatem, że wystarczy wybrać się w dowolne miejsce na polskim wybrzeżu by się zrelaksować. Oczywiście można tak zrobić, jednak bardziej trafionym pomysłem jest wybranie się do miejscowości, która poza atrakcyjnym położeniem geograficznym może zaoferować turystom atrakcje dzięki którym ten krótki czas będzie możliwie najprzyjemniejszy.

Na plaży w Dziwnowie, która jest szeroka i piaszczysta można nie tylko się opalać. W sezonie letnim plażowicze mogą skorzystać z atrakcji jaką stanowi przejażdżka bananem, dzieci z pewnością chętnie będą zjeżdżać na zjeżdżalni oraz bawić się na dmuchańcu. Na plaży zostały wytyczone trzy kąpieliska, jedno 800 metrowe, dwa sporo mniejsze bo liczące po około 100 m. W okresie wakacyjnym wszystkie one są oblegane przez plażowiczów lubiących opalanie się i morskie kąpiele. Rzecz jasna plażowanie to nie jedyna propozycja Dziwnowa. Każdy turysta spędzający tu urlop powinien wybrać się do przystani pasażerskiej i stamtąd wybrać się w rejs po Morzu Bałtyckim statkiem wycieczkowym. Nie lada atrakcję Dziwnowa stanowi most zwodzony – obiekt jest jednym z mostów dzięki którym można dostać się na wyspę Wolin. Powstał w latach 50’, jego przęsło regularnie się podnosi, by umożliwić przepłynięcie pojawiającym się tam jachtom, kutrom czy statkom. Warto wspomnieć, że wiele osób miało okazję podziwiać most, który został sfilmowany w jednym z odcinków popularnego serialu „Czterej pancerni i pies”.

Miejscem do którego warto zajrzeć jest Nadmorski Park Miniatur i Kolejek. Zwiedzający mają możliwość zobaczenia mniejszych wersji wszystkich latarni morskich polskiego wybrzeża, a także replik wagonów oraz parowozów. Po parku turystów może oprowadzić przewodnik, który opowie historię wszystkich obiektów. Po odbytej wycieczce można się wybrać do pobliskiej kawiarni na pyszną mrożoną kawę lub inny deser. Urlop w Dziwnowie można spędzić w wygodnych pensjonatach, prywatnych kwaterach, a także w ośrodkach wczasowych []. Turyści mogą zdecydować się tylko na wynajęcie pokoju, niektóre obiekty oferują także wyżywienie. Ceny noclegów w Dziwnowie zaczynają się od około 30 zł – jest to cena za jedną osobę.

Bez kategorii


  1. Lena pisze:

    Pojechaliśmy z mężem i synem do Dziwnowa, bo na wakacje zdecydowaliśmy się w ostatniej chwili, a tylko tam znaleźliśmy odpowiadającym nam nocleg w terminie naszego urlopu. Jesteśmy zachwyceni tą miejscowością. Plaża jest świetna, a i atrakcji poza nią nie brakuje, dlatego nie nudziliśmy się. Naszemu synowi oczywiście najbardziej podobał się Park Miniatur i Kolejek. Był zachwycony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>