Filharmonia w Katowicach

Posted on 12 grudnia 2016

Opera oraz występ profesjonalnych muzyków potrafią zniewolić na kilkadziesiąt minut. Uczestnictwo w tak wspaniałym wydarzeniu kulturalnym powinno odbywać się w miejscu o szczególnym znaczeniu. Chyba każdy zgodzi się z opinią, że muzyczną świątynią są filharmonie. Wszystkie liczące się miasta mogą się pochwalić tego typu obiektem, więc i Katowice nie są wyjątkiem.

Katowice to miejscowość, która pozwala przeżyć zarówno skok na bungee, jak i koncerty najsławniejszych muzyków występujących na światowych scenach. Turyści wynajmujący tu noclegi, bardzo często za cel swojej podróży podają właśnie tego typu wydarzenia kulturalne, w których chcą uczestniczyć. Jednym z obiektów zajmujących się organizacją koncertów jest Filharmonia Śląska imienia Henryka Mikołaja Góreckiego. Wyżej wymieniona instytucja kulturalna działa w Katowicach już od zakończenia II wojny światowej, czyli od 1945 roku. Pierwszy koncert odbył się tu już 26 maja 1945 (koniec działań wojennych datuje się na 8 maja 1945). Placówka od samego początku istnienia propagowała muzykę, dlatego organizowano wiele koncertów zarówno w siedzibie, jak i poza nią. Wraz z katowicką orkiestrą grali bardzo wybitni artyści i dyrygenci. Najsławniejszymi solistami występującymi wraz z muzykami byli Witold Małcużyński, Igor Ojstrach, Swiatosław Richter i Adam Taubitz [>> wikipedia.org/wiki/Adam_Taubitz].

W 2008 roku Filharmonia Śląska osiągnęła ogromny sukces, gdyż pod przewodnictwem francuskiej Orchestre de Picardie, niemieckiej Jenaer Philharmonie i czeskiej Filharmonie Bohuslava Martinů działa w europejskim projekcie An Orchestra Network for Europe – ONE step further. Duży prestiż i dobra współpraca owocują wieloma projektami, koncertami i niezapomnianymi występami.

Katowicka baza noclegowa [>>] zapewnia zarówno dostęp do odpowiedniej ilości pokoi do wynajęcia, jak i doskonałą komunikację miejską, dlatego do obiektu tłumnie przyjeżdżają złaknieni kultury i muzyki melomani. Filharmonia jest idealnym miejscem do zapoznania się z nieznaną gałęzią sztuki. Operę i muzykę klasyczną można odkrywać na nowo za każdym razem, jeżeli tylko tego się zechce. Wystarczy wybrać się na koncert do odpowiednio przystosowanej sali, wygodnie usiąść w fotelu, zamknąć powieki i delektować dźwiękami opływającymi ciało.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>