Jak ciekawie spędzić czas w Mrągowie?

Posted on 21 stycznia 2017

Położone w samym sercu Mazur Mrągowo to miasto o niezaprzeczalnych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Miejscowość jest zlokalizowana na Pojezierzu Mrągowskim, w otoczeniu lasów i jezior. Miasto ma nam sporo do zaoferowania. Czekają tutaj na nas liczne atrakcje, ciekawe i zabytkowe miejsca, imprezy oraz wydarzenia kulturalne. Co więcej, Ziemia Mrągowska zauroczy nas niesamowitym klimatem, bogatą kulturą oraz tradycją. Tutaj solidnie odpoczniemy i nabierzemy siły wśród pięknych jezior, pagórków i lasów. Z pewnością spędzimy miło i atrakcyjne nasze wakacje. Szeroka baza noclegowa, udostępniona na liście Meteora, pozwala na swobodny wybór. Znajdziemy liczne propozycje, które będą zgodne z naszymi wymaganiami. Hotele, pensjonaty, czy też domki letniskowe w pięknej okolicy – takie właśnie noclegi możemy znaleźć w Mrągowie. W mieście funkcjonują także liczne gospodarstwa agroturystyczne. Bez problemu możemy wynająć pokój gościnny lub kwaterę prywatną.

Mazurska Noc Kabaretowa to słynne wydarzenie, które ma miejsce właśnie w Mrągowie. Impreza jest zwykle organizowana w lipcu, w nowoczesnym amfiteatrze, umiejscowionym nad Jeziorem Czos. Ciekawe wydarzenie odbywające się w tak pięknej, mazurskiej scenerii z pewnością nas zachwyci. Jeśli dodać do tego wyśmienite towarzystwo, doskonałą zabawę oraz niepowtarzalny klimat – po prostu trzeba wziąć udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu. W Mrągowie oprócz występów kabaretowych odbywają się także: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Country, Tydzień Ewangelizacyjny, Festiwal Kultury Kresowej, Projekt Arboretum oraz Disco pod Żaglami. Mrągowo tętni życiem i z pewnością nie będziemy się tutaj nudzić.

W okolicy Mrągowa także znajdziemy fascynujące atrakcje. Nieopodal miasta, w Marcinkowie, mieści się ciekawy Ogród Pokazowy oraz Motylarnia. Obiekt zaprezentuje nam między innymi ogród zakochanych, skalny, nowoczesny, śródziemnomorski, japoński oraz różankę. To tylko kilka przykładów, tak naprawdę kolekcja jest bardzo duża. W ogrodzie można podziwiać bardzo różnorodne gatunki roślin. Co więcej, piękna okolica jest wzbogacona w liczne ławeczki, altanki oraz fontanny. Z pewnością spędzimy tutaj miło czas. Koniecznie odwiedzimy także Motylarnię. Ogromny obiekt w kształcie ośmiokąta kryje wiele barwnych gatunków motyli. Warto odwiedzić to piękne miejsce.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>