Lecznicze tężnie solankowe w Rabce Zdroju

Posted on 26 czerwca 2016

Od wielu lat uzdrowisko w Rabce Zdroju przyciąga kuracjuszy z całej Polski, a także gości zagranicznych. Większość klientów to dzieci i młodzież, ale dorośli również znajdą tu atrakcji dla siebie. Bogata baza noclegowa, przyjazny mikroklimat i liczne usługi rozrywkowe i zdrowotne zachęcają do spędzenia w tej miejscowości udanego urlopu, połączonego z wzmocnieniem organizmu.

Sanatorium szczyci się dostępem do solanki z dużą zawartością bromu i jodu, która szczególnie korzystnie wpływa na pacjentów z chorobami układu oddechowego, takimi jak m. in. astma, alergie czy choroby zatok lub rozedma płuc. Pobyt w tym uzdrowisku zaleca się także osobom, które cierpią na zaburzenia układu krążenia. Ośrodek specjalizuje się w leczeniu i rehabilitacji dzieci, ale część usług dostępna jest także dla dorosłych.

Jedną z głównych atrakcji uzdrowiska jest tężnia, czyli miejsce, gdzie pacjenci mogą wdychać powietrze przesycone aerozolem z leczniczej solanki, przesyconej korzystnymi dla zdrowia minerałami. Konstrukcję zbudowano z brzozowych i sosnowych gałązek, po których spływa solanka. Wokół tężni usytuowano estetyczne drewniane ławeczki, na których pacjenci mogą siedzieć i wdychać dobroczynne opary.

Również osoby, które nie mają problemów z układem oddechowym, mogą profilaktycznie skorzystać z tężni w Rabce. Procedurę ta szczególnie poleca się palaczom tytoniu, mieszkańcom miast, w których występuje duże zanieczyszczenie powietrza oraz gościom z okolic o dużym stężeniu pyłków roślinnych w atmosferze. Wdychanie pary solankowej pomaga w oczyszczeniu dróg oddechowych przed powrotem do niekorzystnych dla zdrowia warunków.

Po skorzystaniu z zabiegu w tężni warto pospacerować po wspaniałym parku uzdrowiskowym, bogato i estetycznie obsadzonym ciekawą roślinnością. Piękne alejki pozwolą kuracjuszom zarówno skorzystać ze słońca, jak i schronić się w cieniu. Korzystny, łagodny mikroklimat dodatkowo wpłynie na poprawę zdrowia pacjentów, a wycieczka po atrakcyjnej okolicy dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Dzięki licznym domom zdrojowym, willom i pensjonatom, dla kuracjuszy dostępne są liczne noclegi (wyszukać łatwo w internecie pod frazą noclegi Rabka Zdrój). Z uwagi na popularność tego uzdrowiska, warto z wyprzedzeniem myśleć o rezerwacji miejsc.

Bez kategorii


  1. Flora pisze:

    Będąc z dziećmi w Rabce koniecznie wstąpcie do Rabkolandu. Moje dzieciaki były zachwycona. Ja też się dobrze bawiłam 😉

  2. Garczewska pisze:

    Ja tam średnio wspominam pobyt w Rabkolandzie, wole Park Uzdrowiskowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>