Międzygórze – na narty, piesze wycieczki i na wypoczynek

Posted on 8 stycznia 2017

Jeśli ktoś szuka ciekawej propozycji na weekendowy wypad w góry, to powinien sprawdzić ofertę Międzygórza. To bardzo ciekawa propozycja na wyjazd o każdej porze roku. W zimie w okolicy znajduje się kilka kompleksów narciarskich, w tym Czarna Góra. W lecie poza wypoczynkiem w kurorcie, który posiada klimat zbliżony do alpejskiego można wędrować szlakami, które wiodą po masywie Śnieżnika. To także świetne miejsce na poznawanie i zwiedzanie ziemi kłodzkiej.

Międzygórze jest malowniczo położoną miejscowością, która odzyskuje należną jej popularność. W XIX wieku bowiem był to bardzo znany kurort, do którego przyjeżdżały największe osobistości tamtych czasów. Międzygórze to niewielka miejscowość leząca u podnóża masywu Śnieżnika na wysokości około 570-670 m n.p.m. Dzięki górskiemu powietrzu i lasom panuje tu specyficzny uzdrowiskowy klimat. Jeszcze przed wojną był to prężnie działający ośrodek uzdrowiskowy. Dziś można podziwiać zbudowane w stylu tyrolskim obiekty, jak gmach uzdrowiska Gigant przy ulicy Sanatoryjnej czy inne drewniane budowle z tamtego okresu.

Na miejscu można znaleźć bardzo różnorodne noclegi. Międzygórze oferuje ponad 30 obiektów noclegowych. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: „noclegi Międzygórze”, a otrzymamy wiele ofert proponowanych przez tutejsze hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne. Na wędrowców czekają także miejsca w schroniskach PTTK „Na Śnieżniku” i „Na Iglicznej”.

Międzygórze to doskonałe miejsce jako baza noclegowa i wypadowa do zdobycia masywu Śnieżnika. Ta najwyższa góra ziemi kłodzkiej jest częścią Sudetów Wschodnich. Ze szczytu można podziwiać panoramę całej okolicy, zarówno Kotliny Kłodzkiej, jak i Moraw po stronie czeskiej. Przez szczyt przebiega granica polsko-czeska. Drugim popularnym szczytem masywu Śnieżnika jest Igliczna. Co prawda jest o wiele niższa, bowiem ma tylko 845 m n.p.m, jednak jej stożkowy kształt i strome zbocza powodują, że nie jest to „mała i łatwa górka do zdobycia”. Nieopodal Międzygórza znajduje się szczyt Czarnej Góry – 1205 m n.p.m. oraz Żmijowca 1153 m n.p.m., na zboczach których powstał kompleks Narciarski Czarna Góra. Na narciarzy i snowboardzistów czeka tu 6 tras narciarskich (naśnieżanych i oświetlanych) oraz wyciągi: krzesełkowy o długości 1367 m i różnicy wzniesień 379 metrów oraz 8 wyciągów orczykowych.

Międzygórze to świetne miejsce, które spełni oczekiwania zarówno miłośników górskich wycieczek, narciarzy i snowboardzistów, a także wszystkich tych, którzy chcą zwiedzić ciekawą okolicę.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>