Ścieżka w Pobierowie do willi Ewy Braun

Posted on 24 grudnia 2016

Pobierowo to mała nadbałtycka wieś wypoczynkowa, położona w Gminie Rewal w północno – zachodniej Polsce. Znajduje się tutaj park linowy oraz wiele tras rowerowych dla zapalonych cyklistów i nie tylko, jednakże główną atrakcją miejscowości jest nie tylko piękna i piaszczysta plaża, ale również jej historia owiana tajemnicami II wojny światowej. Każdego roku przyjeżdża tu wielu turystów, którzy pytają o willę ukrytą w lesie, której właścicielką miała być Ewa Braun. Willę tę miała otrzymać w prezencie od Adolfa Hitlera.

Kim była Ewa Braun?

Kiedy patrzy się na zdjęcia Ewy Braun, trudno jest przypisać jej jakąś szczególną urodę. Nawet na tamte czasy nie zachwycała „tym czymś” – była po prostu zgrabna i elegancka. Pasjonowała się fotografią – i to właśnie przez pracę u fotografa Heinricha Hoffmanna w Monachium poznała Adolfa Hitlera. Ewa Braun miała wtedy dopiero siedemnaście lat, ale to spotkanie z czterdziestoletnim wówczas Hitlerem zaważyło na jej dalszym życiu. Przez wiele lat Braun i Hitler ukrywali swój romans – mógł on wyjść na jaw zazwyczaj poprzez liczne próby samobójcze kobiety, która nie potrafiła udźwignąć związku z taką postacią, a także faktu, że czuła się w nim bardzo samotna. Hitler zatracał się w karierze politycznej i w wojnie, co oddalało młodą kobietę od miłości jej życia – nie wolno jej było mieszać się w sprawy polityczne, a co za tym idzie, nie mogła oficjalnie towarzyszyć Hitlerowi w jego karierze. Żoną Hitlera była bardzo krótko – pobrali się 29 kwietnia 1945 roku, dosłownie dzień przed wspólnie popełnionym samobójstwem, jakie miało miejsce w podziemnym schronie zlokalizowanym obok Starej Kancelarii Rzeszy w Berlinie.

Jak dojść do willi?

Willa jest położona przy głównej ulicy miejscowości. Od Ulicy Grunwaldzkiej odchodzi mała leśna ścieżka, która prowadzi do willi Ewy Braun. Podczas II wojny światowej do Ewy przyjeżdżał ponoć Hitler, chociaż nie mogli tej wersji potwierdzić naoczni świadkowie. Hitlera w tej okolicy po prostu nikt nigdy nie widział. Bywali tu wysokiej rangi oficerowie niemieccy, a sama willa była pilnie strzeżona przez żołnierzy. Nie jest wiadome, kto opiekował się willą po zakończeniu wojny i do kogo ona dzisiaj formalnie należy – w każdym bądź razie jej stan jest katastrofalny, a przyczyniły się do tego widoczne akty wandalizmu.

Baza noclegowa w Pobierowie

Znalezienie schronienia w Pobierowie jest niezwykle łatwe. Baza Meteor zawiera propozycje miejsc idealnych do wypoczynku. Ceny za pobyt bywają różne – oczywiste jest, że zależą od wymaganego standardu. Noclegi trzeba wcześniej rezerwować, a rezerwacje potwierdzać wpłatą zadatku.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>