Wyciągi Narciarskie w Zwardoniu

Posted on 24 lutego 2017

Zwardoń to miejscowość niewątpliwie od lat ciesząca się ogromną popularnością wśród turystów szczególnie w okresie zimowym. Nic w tym zaskakującego, bowiem ta malowniczo położona w Beskidzie Żywieckim miejscowość dysponuje kilkunastoma trasami zjazdowymi, co czyni ją bardzo atrakcyjną dla miłośników białego szaleństwa. Zarówno zatem warunki narciarskie, jak i tutejsza baza noclegowa [do znalezienia pod hasłem: Zwardoń noclegi] przyciągają rokrocznie do Zwardonia tysiące turystów z całego kraju i wbrew coraz głośniejszej opinii, iż miejscowość ta turystycznie umiera, niełatwo tutaj w szczycie sezonu o wolne noclegi.

Zwardoń bowiem zawsze obroni się doskonałymi warunkami narciarskimi, wyjątkowym mikroklimatem oraz malowniczymi krajobrazami. W Zwardoniu jest kilka stacji narciarskich, spośród których największą popularnością cieszą się Ośrodek ZwardońSky, Ośrodek narciarski Rachowiec i Wyciąg Skalanka.

Pierwszy ze wspomnianych ośrodków – ZwardońSky dysponuje wieloma atrakcjami dla najmłodszych uczestników zimowych wypraw na narty, na przykład narciarskie przedszkole, ale również atrakcjami dla dorosłych. Funkcjonuje na jego terenie kolej linowa, która stanowi nie lada atrakcję. Drugi z ośrodków – Rachowiec dysponuje wyciągiem orczykowym. Ten obiekt jednak w przeciwieństwie do poprzedniego przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych narciarzy, gdyż tutejsze trasy cechują się dużym stopniem trudności. Skalanka natomiast ma trzy wyciągi orczykowe a ciekawostką jest, iż można z niej z łatwością przejść na słowacką stronę ośrodka, na którym obowiązują wspólne karnety.

Wszystkie wspomniane ośrodki dysponują szkółkami narciarskimi i instruktorami, którzy pomogą w bezpieczny sposób rozpocząć zabawę na śniegu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla dzieci, ale i dla dorosłych, pragnących poznać tajniki narciarstwa. Na terenie ośrodków funkcjonują również restauracje i bary oraz zaplecze sanitarne. W okolicy natomiast jest dobrze rozbudowana baza noclegowa. Niewątpliwie wszystkie wyciągi warte są spędzonego tam aktywnie dnia, a może nawet weekendu czy urlopu. Dostępne tutaj stoki to zarówno trudne, strome trasy zjazdowe, jak i łagodne trasy dla początkujących. Każdy zatem narciarz czy to zaawansowany, czy dopiero rozpoczynający swą przygodę z narciarstwem znajdzie tutaj miejsce odpowiednie do swoich potrzeb.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>